Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2383902 obálek a 592234 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Online Journalism: Reporting, Writing, and Editing for New Media (with InfoTrac)

Rok: 2004
ISBN: 9780534531461
OKCZID: 110296712

Hodnocení: 4.0 / 5 (6 hlasů)


Anotace

 

ONLINE JOURNALISM: REPORTING, WRITING AND EDITING FOR NEW MEDIA is the first truly comprehensive textbook available that can teach students how to report, write, and edit strictly for online media. Unlike other texts that simply "tweak" traditional writing and editing techniques, ONLINE JOURNALISM was created specifically with the Internet in mind. Written in a lively style, this book will appeal to students who want to explore writing opportunities with online media. It is also supplemented by an in-depth Web site that provides links to relevant current stories and sound clips of interviews with professionals.


Přidat komentář a hodnocení

Od: (35.171.146...)