Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2388591 obálek a 595387 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Business Process Management, Second Edition: Practical Guidelines to Successful Implementations

Rok: 2008
ISBN: 9780750686563
OKCZID: 110012972


Anotace

 

Business Process Management: Practical Guidelines to Successful Implementations provides organizational leadership with an understanding of Business Process Management and its benefits to an organization. This is an easy-to-use, easy-to-read guide that provides a practical framework, complete with a set of tools and techniques, to successfully implement Business Process Management projects. In addition, it features vital organizational perspectives that not only provide an overall view of BPM and the move towards a process-centric organization, but also reveal how to embed BPM within an organization to ensure a continuous business process improvement culture. * A proven step-by-step framework for the Business Process Management practitioner* Features practical tools, explanations, guidance and over 50 case studies to illustrate best practice* New edition includes checklists of all phases & steps, summaries of tools per phase, and an overview of business process trends


Přidat komentář a hodnocení

Od: (35.170.64...)