Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2912296 obálek a 880764 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

2 x 101 knih pro děti a mládež: nejlepší a nejvlivnější knihyAutor: Mandys, Pavel
Rok: 2013
ISBN: 9788000033365
NKP-CNB: cnb002497866
OCLC Number: (OCoLC)867819582
OKCZID: 112542271

Citace (dle ČSN ISO 690):
MANDYS, Pavel. 2 x 101 knih pro děti a mládež: nejlepší a nejvlivnější knihy. 1. vyd. V Praze: Albatros, 2013. 430 s.

Hodnocení: 4.6 / 5 (48 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Jak vybrat tu správnou knihu, která děti nebude nudit a zároveň jim nezničí vkus? Vedle školních učebnic a čítanek v českém prostředí v podstatě neexistuje teoretická práce, která by přehlédla dějiny psaní pro děti a mládež a vybrala z nich ty nejdůležitější, nejzajímavější a nejoblíbenější tituly. Čtrnáctičlenný tým českých odborníků v čele s editorem Pavlem Mandysem se o takovou encyklopedii pokusil a předkládá ji všem, kdo vybírají knihy pro své děti, anebo sami chtějí zavzpomínat na příběhy, které v dětství četli. Měla by být určena především rodičům, měla by je informovat o stále živých dílech klasických, aby se nemuseli spoléhat jen na pozapomenuté zážitky z vlastní četby, a zorientovat je v současné či nedávné knižní produkci. Vedle klasických děl, jako jsou Broučci, Malý princ či Děti z Bullerbynu, zde najdeme i méně známé či vůbec do češtiny nepřeložené tituly, které patří do světové pokladnice dětské literatury a zaslouží si právem pozornost našich čtenářů. Knihu doprovázejí knižní obálky zahraničních či českých vydání, fotografie autorů, odkazy na filmové adaptace, další tipy na doporučenou četbu a zajímavosti, které jednotlivé tituly provázejí. Publikace: 2 x 101 knih pro děti a mládež. Jaké jsou nejslavnější, nejčtenější a nejvlivnější knihy pro děti a mládež? Jak se vyjímá tvorba Josefa Čapka, Ondřeje Sekory či Václava Čtvrtka v kontextu díla Astrid Lindgrenové, J. R. R. Tolkiena či Nikolaje Nosova? V čem tkví nadčasovost a originalita Malého prince, Letopisů Narnie či Lichožroutů? Proč děti a mládež tak oslovily série jako Harry Potter, Stmívání či Deník malého poseroutky?

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Avion


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)