Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631169 obálek a 788798 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Nevyzpytatelné vlny láskyAutor: Kamil Pulec, Tomáš Měšťánek
ISBN: 9788011016173
NKP-CNB: cnb003423361
OKCZID: 128868633

Citace (dle ČSN ISO 690):
PULEC, Kamil. Nevyzpytatelné vlny lásky. Ilustrace Tomáš MĚŠŤÁNEK. Vydání první. [Uherské Hradiště]: Tomáš Ježek - Ottobre 12, 2022. 157 stran (některé složené).


Anotace

 

Kniha poezie herce Slováckého divadla Kamila Pulce s výrazným ilustračním doprovodem uherskohradišťského malíře Tomáše Měšťánka.Kamil Pulec lyrickou formou zaznamenává především některé okamžiky ze svého "často i zašmodrchaného života". Básníkova výpověď je pak interpretována s důrazem na přesné pojmenování citového vztahu či stavu lidského srdce a duše. "Neodmítejme lásku, neodmítejme city těch, kteří nás milují, neodmítejme otevřená srdce našich blízkých", říká Kamil Pulec ve stručném úvodním slově. Jen tímto způsobem lze podle něho získat hluboký a kladný vztah k životu. Toto přesvědčení naléhavě zaznívá z básníkových veršů i přesto, že jeho poezie je někdy "krutá a bolavá". Navzdory této skutečnosti však přináší hlavně křehkost a něhu, umocněnou nadějí a vírou, jež lidské bytí naplňují a dávají mu smysl.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)