Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2517649 obálek a 723216 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Soustavný přehled obecných dějin literatury naší vzdělanostiAutor: Černý, Václav a Mališ, Otakar
Rok: 2009
ISBN: 9788020016553
NKP-CNB: cnb001931084
OCLC Number: (OCoLC)455843604
OKCZID: 110245857
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ČERNÝ, Václav a MALIŠ, Otakar, ed. Soustavný přehled obecných dějin literatury naší vzdělanosti. Vyd. 1. Praha: Academia, 2009. 582 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Soubor předášek Václava Černého ve čtvrtém svazku vychází z rukopisných textů čtyřicátých a šedesátých let dvacátého století. Komparativní literární dějiny zahrnují duchovní a sociální podstatu každé interpretované epochy, jednotlivé osobnosti, díla a žánry napříč národními literaturami v období od poloviny 18. století do devadesátých let 19. století. Součástí svazku jsou rozsáhlé dodatky a poznámky, posudky k dílu Václava Černého od významných osobností literární vědy: Addenda; Additamentum 1-3. Z dodatků získáváme rovněž představu o tvůrčích schopnostech a zdrojích, z nichž dílo Václava Černého vychází, a to díky přítomnému Šaldovu habilitačnímu posudku. Prostřednictvím dodatků se současně dovídáme o životě a díle osobností a pohnutém čase, které se interpetačně a vydavatelsky o dílo Václava Černého zasloužily. Bibliografie, rejstříky, tabulky, fotografie, reprodukce rukopisných poznámek apod.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Martinus
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.238.180...)