Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2088446 obálek a 512993 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur

Rok: 2011
ISBN: 9788020020369
NKP-CNB: cnb002238307
OCLC Number: (OCoLC)780138213
OKCZID: 111111246

Citace (dle ČSN ISO 690):
BÁRTA, Miroslav. Kolaps a regenerace: cesty civilizací a kultur: minulost, současnost a budoucnost komplexních společností. Vyd. 1. Praha: Academia, 2011. 814 s.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.0 / 5 (12 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Národní knihovna České republiky
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Lze z minulosti, z historie civilizací, které měly vytrvat na věky a přesto zanikly, vyvodit nějké závěry pro naše současné civilizace evropskou, severoamerickou, čínskou? Nebo jsou tyto události a jejich podmínky natolik odlišné, že nás se netýkají.Publikace představuje pohled třiatřiceti autorů – akademiků, humanitních vědců, přírodovědců a ekonomů – na aktuálně velmi živý pojem „kolaps“, a to z jak z hlediska současného (dotýká se např. bankovní krize), tak historického. Nesporným přínosem je ve všech případech aktualizovaný přístup autorů ke krizovým momentům v dějinách velkých civilizací (staroegyptské, čínské, římské ap.) nebo říší (např. britského impéria ap.). Nemenší podíl tvoří kapitoly z dějin českých zemí (zejména husitství, pobělohorské společenské klima a kromě dalších i popis rozpadu Československa), ale také pojednání týkající se přírodních katastrof (dávná zemětřesení, nedávné záplavy) či stručný, zato však originální popis nezvratných změn životního prostředí na Mostecku. Publikace je bohatě ilustrována, vybavena mapami a přehlednými grafy s aktualizovanými daty. Minulost i současnost je v knize obsažena, obsahuje také náhled na naši budoucnost, budoucnost komplexních společností? Vzestupy a pády různých kulturních okruhů a civilizací jsou námětem předkládané publikace, která vůbec poprvě představuje tuto problematiku v tak komplexní perspektivě. Na tři desítky špičkových českých autorů z humanitních, ekonomických a přírodovědných oborů se spojilo při hledání podstaty fenoménů, které podmiňují vývoj společenských útvarů a pravidla jejich chování v čase a prostoru. "

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.229.142...)