Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2463574 obálek a 692207 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Intelektuál ve veřejném prostoru: vzdělanost, společnost, politika

Autor: Hlaváček, Petr a Akademie věd České republiky
Rok: 2012
ISBN: 9788020020833
NKP-CNB: cnb002362449
OCLC Number: (OCoLC)806199172
OKCZID: 111395855

Citace (dle ČSN ISO 690):
HLAVÁČEK, Petr, ed. Intelektuál ve veřejném prostoru: vzdělanost, společnost, politika. Vyd. 1. Praha: Academia, 2012. 399 s. XXI. století, sv. 19.

Hodnocení: 3.1 / 5 (14 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Kdo je to intelektuál? Co a kde je veřejný prostor? Proč jsou intelektuálové na světě? Má být intelektuál skeptický? A intelektuálka? Je český intelektuál neviditelný? Je angažovaný intelektuál reliktem minulosti? Těmito a podobnými otázkami se zabývá soubor esejistických i odborných pojednání, který reaguje na problémy, které veřejně i vnitřně řeší akademická obec i občanská veřejnost. Autorský kolektiv je natolik pestrý (profesně, generačně, názorově, hodnotově), že čtenář nemůže očekávat nějaké definitivní odpovědi. Cílem knihy je spíše kladení nových otázek a promýšlení důležité dimenze života současné české společnosti. Svými texty do knihy přispěli Pavel Barša, Milena Bartlová, Václav Bělohradský, Václav Cílek, Jan Čulík, Vladimíra Dvořáková, Petr Fischer, Ivan Gabal, Petr Hlaváček, Břetislav Horyna, Václav Hořejší, Karel Hvížďala, Roman Joch, Stanislav Komárek, Antonín Kostlán, Mikuláš Lobkowicz, Olga Lomová, Jan Palouš, Jiří Pehe, Jaroslav Peregrin, Miloslav Petrusek, Petr Pithart, Martin Potůček, Jacques Rupnik, Tomáš Sedláček, Jan Sokol, Michal Stehlík, David Storch, Jiřina Šiklová, Ondřej Šteffl a Stanislav Štech. Publikace: Intelektuál ve veřejném prostoru. Editor oslovil širokou obec představitelů humanitních i jiných vědních oborů s žádostí, aby se vyjádřili k úloze intelektuála v dnešní české společnosti. Do sborníku přispěli mj. P.Barša, V.Bělohradský, V.Cílek, J.Čulík, I.Gabal, K.Hvížďala, S.Komárek, J.Palouš, J.Pehe, P.Pithart, J.Rupnik, T.Sedláček, J.Sokol, J.Šiklová.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
NK Praha
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (35.153.166...)