Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2678521 obálek a 812843 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Podvojný světAutor: Petr Drulák
ISBN: 9788020032409
OKCZID: 128778704

Citace (dle ČSN ISO 690):
DRULÁK, Petr. Podvojný svět. Vydání první. Praha: Academia, 2022. 325 stran. Edice XXI. století, sv. 57.


Anotace

 

Předkládaná kniha rozpracovává podvojné politické myšlení jako alternativu k politickému monoteismu, který představuje rámec našeho pojímání světa.Nabízí tím alternativu ke slepé uličce současného globalizovaného liberalismu. Zatímco princip jednoho Boha ovlivňuje evropskou křesťanskou tradici i moderní ideologie liberalismu, konzervativismu a socialismu, podvojnost je skrytou možností evropské kolektivní paměti a možností, kterou rozvinulo čínské myšlení. Podvojnost vychází z působení dvou bohů či spíše božských sil, které se navzájem mohou popírat, ale také doplňovat, a které se navzájem obsahují.

Zdroj anotace: NKPPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)