Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2875546 obálek a 866082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Jiné mysli : o původu inteligence chobotnicAutor: Peter Godfrey-Smith, Silvie Mitlenerová
Rok: 2023
ISBN: 9788020034410
NKP-CNB: cnb003492052
OKCZID: 129191765

Citace (dle ČSN ISO 690):
GODFREY-SMITH, Peter. Jiné mysli: o původu inteligence chobotnic. Překlad Silvie MITLENEROVÁ. Vydání první. Praha: Academia, 2023. 228 stran, 8 nečíslovaných stran obrazových příloh. Galileo, svazek 81.


Anotace

 

Jiné mysli je kniha nejen o chobotnicích, sépiích, olihních, ale také o vědomí. Autor se zamýšlí nad tím, kde se vzala inteligence chobotnic, a to s ohledem na evoluci, ale připojuje také filozofický pohled. V čem se liší přemýšlení hlavonožců, ptáků a savců? Jaké to je nemít páteř, zato mít velký a složitý mozek? A co příroda sleduje tím, že vloží takový mozek se schopností cítit, vnímat a komunikovat do těla žijícího jen pár desítek měsíců? Peter Godfrey-Smith se zabývá dávnou historií Země, potápí se do mořských hloubek a čte osvícenecké i současné filozofy. Díky tomu vznikla kniha ve zcela originálním pojetí, z níž vyzařuje autorův zápal a vřelý vztah k hlavonožcům. Jedinečné barevné fotografie pořídil autor převážně v lokalitě zvané Octopolis nedaleko Sydney.


Dostupné zdroje

TeamLibrary.cz
KNIHCENTRUM.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)