Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3143412 obálek a 948809 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Ondina : hra ve třech dějstvích podle povídky Friedricha de la Motte Fouqué

Autor: Giraudoux, Jean
Rok: 1994
ISBN: 9788020303684
NKP-CNB: cnb000087162
OCLC Number: (OCoLC)39583676
OCLC Number: (ocolc)39583676
OKCZID: 110352367

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
GIRAUDOUX, Jean a Friedrich de la Motte FOUQUÉ. Ondina: hra ve třech dějstvích podle povídky Friedricha de la Motte Fouqué. Editor Luboš PISTORIUS, přeložil Karel KRAUS. Praha: Dilia, 1994. ISBN 80-203-0368-5.

Hodnocení: 4.6 / 5 (26 hlasů)


Anotace

Hra ve třech dějstvích podle povídky německého romantického básníka Friedricha de la Mette Fouqué. Giraudoux bohatě, s lyrismem i vtipem sobě vlastními, rozpracovává pohádkový motiv, v jehož jádru leží známý příběh (viz Dvořák a další) o rusalce a její lásce k smrtelníkovi. Na jeho základě dochází ke střetu dvou odlišných světů, respektive přístupů ke světu: intuitivní, přímočarý přírodní a oproti němu konformně civilizační.


Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení