Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2291249 obálek a 577764 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Člověk, orchidej a chobotnice: objevování a ochrana našeho přírodního světa

Autor: Cousteau, Jacques-Yves, Schiefelbein, Susan
Rok: 2010
ISBN: 9788020421098
NKP-CNB: cnb002123887
OCLC Number: (OCoLC)670482070
OKCZID: 110678871

Citace (dle ČSN ISO 690):
COUSTEAU, Jacques-Yves. Člověk, orchidej a chobotnice: objevování a ochrana našeho přírodního světa. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 2010. 335 s. Kolumbus, sv. 196.


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Legendární oceánograf vyzývá k ochraně života na Zemi Badatel, průkopník potápění, filmař, vynálezce a aktivista Jacques Cousteau během svých fascinujících a často nebezpečných výprav jako první odhalil složitost a nádheru pozemského i podmořského života – a byl svědkem toho, jak se lidská činnost podepsala na životním prostředí. V této knize předkládá své hluboce erudované názory na záchranu světového přírodního bohatství. Ve spolupráci s autorkou Susan Shiefelbeinovou upozorňuje na hazardování s lidským zdravím, nadměrný rybolov a vykořisťování světových oceánů, na nebezpečí rozvoje nukleárního programu a apeluje na odpovědnost vědců, politiků a všech lidí vůči životnímu prostředí. Tato nesmírně předvídavá, až jasnozřivá publikace je svědectvím o životě a díle jednoho z největších dobrodruhů moderní doby.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.238.7...)