Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2672628 obálek a 807513 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Prahou pod pancířem vlasovcůAutor: Žáček, Pavel
Rok: 2014
ISBN: 9788020426819
NKP-CNB: cnb002634435
OKCZID: 114808788

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŽÁČEK, Pavel. Prahou pod pancířem vlasovců. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 2014, 327 s. České květnové povstání ve fotografii, sv. 4. ISBN 978-80-204-2681-9.


Digitální objekty

Městská knihovna v Praze (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Kniha zakladatele a prvního ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Žáčka je čtvrtou v sérii České květnové povstání ve fotografii, které vydává Mladá fronta ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem. Její jedinečnost pramení z toho, že se věnuje tématu, které se až dosud obcházelo velkým obloukem: jaká byla vlastně úloha příslušníků Ruské osvobozenecké armády, přezdívaných vlasovci, v tom, aby toto povstání nebylo Němci krvavě potlačeno? A proč vůbec tito ruští vojáci, většinou bývalí zajatci, se rozhodli bojovat proti svým, ale především proti sovětskému režimu? Na tyto otázky už autor neodpovídá, věnoval se především v textové části shromáždění všech existujících dokumentů a výpovědí očitých svědků, jak probíhala účast vlasovců v oněch pohnutých dnech. Především ve dvou třetinách knihy shromáždil fotografie, často naprosto unikátní, a také mapy, zakreslující průběh bojů až do chvíle, kdy se Česká národní rada zřekla jejich pomoci a vlasovci město opustili.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)