Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631722 obálek a 789007 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Legenda jménem CZ: historie a současnost České zbrojovky Uherský BrodAutor: Pazdera, David a Česká zbrojovka Uherský Brod
Rok: 2015
ISBN: 9788020434999
NKP-CNB: cnb002775930
OCLC Number: (OCoLC)949214569
OKCZID: 121227441
Vydání: První vydání

Citace (dle ČSN ISO 690):
PAZDERA, David. Legenda jménem CZ: historie a současnost České zbrojovky Uherský Brod. První vydání. Praha: Mladá fronta, 2015. 503 stran.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Zbrojovka v Uherském Brodě vznikla v napjaté atmosféře druhé poloviny 30. let dvacátého století jako pobočná „kulometná továrna“ České zbrojovky, akciové společnosti v Praze s hlavním závodem ve Strakonicích. Dnes je Česká zbrojovka a.s., Uherský Brod, jedním z nejvýznamnějších světových výrobců ručních střelných zbraní a již dávno jí patří nesmazatelné místo v dějinách zbrojní techniky, do nichž se zapsala především – nikoliv však pouze – svou legendární pistolí CZ 75. V knize Legenda jménem CZ se příběh proměn a vzestupu uherskobrodské zbrojovky dočkal dosud nejúplnějšího a graficky výpravného zpracování. Na hlavní kapitoly o vývoji podniku od založení do současnosti navazují podkapitoly věnované jednotlivým modelům zbraní, které se v daném období v Uherském Brodě vyráběly či vyrábějí, a to včetně objemu produkce. Tato jedinečná publikace nabitá unikátními informacemi by neměla chybět v knihovně žádného zájemce o historii i současnost českého zbrojního průmyslu a českých zbraní.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Srovname.cz
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)