Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2748194 obálek a 845485 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tanec s motýlyAutor: Ružena Scherhauferová
ISBN: 9788020615596
OKCZID: 128992392

Citace (dle ČSN ISO 690):
SCHERHAUFEROVÁ, Ružena. Tanec s motýly. Překlad Marcela KOHOUTOVÁ. Praha: Naše vojsko, 2023. 319 stran. Naše rodina.


Anotace

 

Román zkušené slovenské autorky je příběhem o Teovi a jeho touze po lásce a rodině, o jeho touze po ženě, ve které hledá partnerku, přítelkyni, milenku, ale i matku. Sedmnáctiletý gymnazista Teo, který žije jen s matkou, tráví letní prázdniny u prarodičů v podhorské vesničce. Od dětství se cítí osamělý, nevyrovnaný. Touží po lásce a seznámí se s Ester, která má čtyřleté dítě, Šarlotku. Scházejí se za vesnicí u řeky Bystřiny a tráví spolu mnoho času. Teo začne Ester fotografovat a malovat. Potkává Tuláka, zvláštního osamělého muže, který také maluje, a Teo se pevně rozhodne, že se stane malířem. Na konci prázdnin se něco stane a Teo se vrací do města smutný a zklamaný. Odmítá matčin návrh, aby šel co nejdříve do zahraničí studovat ekonomii. Svůj sen, stát se malířem, si nakonec splní. Poznává Horalku, která je starší než on. Uvědomuje si, že v partnerkách nehledá jen přítelkyni a milenku, ale i matku. Teo se po letech sblíží s dědou a konečně nachází kořeny svého dětství.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)