Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150225 obálek a 950558 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Byli jsme si blízcí

Autor: Kureishi, Hanif, Janiš, Viktor a Ulmanová, Hana
Rok: 2000
ISBN: 9788020710802
NKP-CNB: cnb000980714
OCLC Number: (OCoLC)85010898
OCLC Number: (ocolc)85010898
OKCZID: 110066030
Vydání: Vyd. 1.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
KUREISHI, Hanif. Byli jsme si blízcí. Překlad Viktor JANIŠ. Vyd. 1. V Praze: Odeon, 2000. 94 s. Světová knihovna, sv. 4.

Hodnocení: 4.5 / 5 (1 hlasů)

Digitální objekty

(dostupné po přihlášení )
(dostupné po přihlášení )

Anotace

Dobře situovaný muž středního věku silně frustrovaný vlastní manželkou probírá svou situaci ve chvíli, kdy se rozhodl opustit rodinu. Jeho pochyby a protikladné city jsou silně rozjitřeny a hrdina je velmi syrovým, drsně otevřeným způsobem líčí. Miluje své malé syny, ví, že odchází z pohodlného domova zámožné rodiny, ale ke své ženě cítí čirou nenávist. Zvláště ve srovnání s jeho současnou milenkou vnímá její ošklivost, manželstvím je znechucen a všechny komplikace a ztráty, které ho po odchodu čekají, mu za to stojí.

Zdroj anotace: Městská knihovna v Praze



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení