Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2439474 obálek a 680140 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dívka jménem Sus

ISBN: 9788020718006
OKCZID: 127838026

Citace (dle ČSN ISO 690):
BENGTSSON, Jonas T.. Dívka jménem Sus. Vydání první. Přeložil Jana OVSKÁ. Praha: Odeon, 2017. 145 stran. Světová knihovna, svazek 205.

Hodnocení: 4.1 / 5 (28 hlasů)


Anotace

 

Hořký a krutý příběh výrazného dánského prozaika sleduje osud devatenáctileté dívky, ovládané myšlenkami na cílevědomou pomstu.Popisem, který se mnohdy blíží k metodě dnes poněkud neprávem zatracovaného kritického realismu, zachycuje Jonas T. Bengtsson příběh dívky, s níž se osud rozhodně nemazlí. Sus žije v kodaňském ghettu vyvržených, v pochmurných blocích temných budov, odkud se jen málokomu podaří uniknout. Její opilecký otec si odpykavá trest za zabití matky, jež sice zcela propadla drogové závislosti, ale i přesto ji Sus zřejmě milovala. Bratr se vrátil z afghánského tažení se střepinou v mozku a nezdá se, že by se z tohoto devastujícího zranění probral k běžnému životu. Sus je sama, jen s malým kotětem - a právě v těchto chvílích osnuje pomstu. Otec má být totiž zanedlouho údajně propuštěn pro vzorné chování a tak Sus využívá všechen volný čas k romu, aby se na jeho návrat připravila způsobem, jenž by ho připravil nejen o jakékoli iluze případného zbytku dceřiny lásky, ale i o život. Soustavně trénuje, zlepšuje

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.237.2...)