Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2903904 obálek a 875771 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Plánovací víkend: příručka pro společné plánování veřejných prostranství



Autor: Plánovací víkend (projekt) a Nawrath, Martin
Rok: 2003
ISBN: 9788023918441
NKP-CNB: cnb001289397
OCLC Number: (OCoLC)56871709
OKCZID: 110355173
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
NAWRATH, Martin, ed. Plánovací víkend: příručka pro společné plánování veřejných prostranství. Vyd. 1. Brno: Nadace Partnerství, 2003. 75 s. Metody komunitního rozvoje.


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Chcete zlepšit společenský život ve vaší obci? Trápí vás stav parčíku ve vaší čtvrti nebo dětského hřiště? Chcete vědět co si o tom myslí sousedé. Chcete do řešení problému zapojit spoluobčany, ale nevíte jak? Příručka Plánovací víkend vám poskytne velmi praktický návod, jak postupovat a řadu inspirativních příkladů z praxe. Během plánovacího víkendu navrhují místní obyvatelé jako „místní experti“ budoucí podobu prostranství (náměstí, část parku, vnitroblok, dětské hřiště), které je jim blízké a s nímž mají každodenní zkušenost. Nápady a podněty, které vzniknou, jsou vhodným doplněním procesu územního plánovaní a slouží architektovi pro vypracování projektu. Plánování formou plánovacích víkendů za účasti občanů může pomoci dosáhnout cílů, které by byly jinak stěží dosažitelné: • Vytváření společných představ o budoucnosti komunity a vyhledávání dlouhodobých a krátkodobých strategií pro jejich realizaci. • Urychlení aktivit všech druhů odstraněním překážek bránících procesu rozvoje • Řešení komplexních problémů nebo alespoň jasnější identifikace problémových oblastí a cílů. • Oživení vztahů rozvíjejících místní společenství. • Podpora urbanistického plánovaní • Lepší informovanost veřejnosti o otázkách rozvoje pramenící z vytvoření otevřeného diskusního fóra. • Zvýšení vnitřní motivovanosti zúčastněných vyplývající ze zkušenosti s týmovou prací.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)