Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2415347 obálek a 661394 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Letos už maturujem

Autor: Vacátko, Vladimír
Rok: 2004
ISBN: 9788023940527
NKP-CNB: cnb001490075
OCLC Number: (OCoLC)85130609
OKCZID: 110751550

Citace (dle ČSN ISO 690):
VACÁTKO, Vladimír. Letos už maturujem. Ilustrace Vladěna FRANCŮ. [Liberec]: Kalendář Liberecka, 2004. 79 s.

Hodnocení: 4.5 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po registraci)
Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Vladimír Vacátko zobrazuje ve svých verších nekompromisní postoj mladého rozhněvaného muže, který ostřížím zrakem sleduje nejen své okolí, ale i události odehrávající se na společenské a politické scéně. V satirických glosách, epigramech a aforismech důsledně a bedlivě pozoruje třeba dění v poslanecké sněmovně, hodnotí úřad prezidenta, zamýšlí se nad činnosti ministerstva kultury. Všímá si ale také studijního života, básnické konfese i názorových projevů svých generačních vrstevníků. Ročník osmdesát pět - letos už maturujem, představuje v jedné básni svou věkovou skupinu, kterou zároveň označuje jako poslední výdobytky socialismu. Vacátkova sbírka působí jako lehký, svěží a především ironický rukopis, v němž se autor považuje být dítětem své doby a možná i proto děkuje v úvodní dedikaci všem, kteří mu otevřeli dveře a oči.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.235.60...)