KOLÁŘ, Petr. Jan Kodeš: tenis byl můj život. Praha: EV public relations, 2006. 799 s.

Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Doposud jediný český vítěz wimbledonské dvouhry oslavil v roce 2006 šedesátiny! A to jistě je důvod k ohlédnutí. Zažil tenis za dvou režimů. Nejprve jako hráč, poté jako funkcionář. Vedle Wimbledonu zvítězil dvakrát na Roland Garrros, dvakrát hrál ve finále US Open, přičinil se o dvojnásobnou účast Československa ve finále Davisova poháru, přičemž ta druhá v závěru jeho kariéry skončila ziskem legendární "misky na salát". Vyhrál řadu mezinárosních turnajů ve dvouhře i čtyřhře, porazil šest wimbledonských vítězů - Roda Lavera, Johna Newcomba, Manuela Santanu, Arthura Ashe, Stana Smithe a Björna Borga. Během patnácti let v týmu pro Davisův pohár odehrál pětadevadesát zápasů, obdržel cenu ITF za rozvoj tenisu a stal se členem Mezinárodní tenisové síně slávy.Nelehké a komplikované období po skončení hráčské kariéry začal jako kapitán týmu pro Davis Cup. Postavil novou Štvanici a stál u zrodu turnaje série ATP Tour v Praze.

Zdroj anotace: Portál Srovnáme.cz