Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2649875 obálek a 799083 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kronika Nobelových cen: [Nobelovy ceny za fyziku, chemii, fyziologii a medicínu, literaturu, mír a ceny Švédské říšské banky za ekonomii]Autor: Sodomka, Lubomír, Sodomková, Markéta a Sodomková, Magdalena
Rok: 2004
ISBN: 9788024210582
NKP-CNB: cnb001277126
OCLC Number: (OCoLC)56847451
OKCZID: 110025615
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
SODOMKA, Lubomír. Kronika Nobelových cen: [Nobelovy ceny za fyziku, chemii, fyziologii a medicínu, literaturu, mír a ceny Švédské říšské banky za ekonomii]. Vyd. 1. V Praze: Knižní klub, 2004. 775 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné přes terminál )
Moravská zemská knihovna (dostupné přes terminál )Anotace

 

Nobelova cena má více než stoletou historii. U jejího zrodu stál Alfred Nobel, švédský chemik, průmyslník a vynálezce. Proslavil se zejména vynálezem dynamitu, ale kromě toho získal přes sto dalších patentů z různých oborů chemické technologie. V roce 1865 založil fond, který jako Nobelova nadace působí dodnes. Od roku 1901 je z jejích prostředků udělována mezinárodní cena za nejvýznamnější objevy v oblasti fyziky, chemie, fyziologie či lékařství a za literaturu. Ceny uděluje Švédská královská akademie věd , zatímco cenu za mír uděluje norský parlament. Mezi Nobelovy ceny řadíme i a cenu za ekonomii, kterou od roku 1969 uděluje Švédská národní banka. Kronika Nobelových cen se snaží zachytit bohatou historii udílení této prestižní ceny od roku 1901 až do dnešních dnů. V knize, která přináší množství zasvěcených informací o jednotlivých objevech, stovky medailonků a fotografií, jsou zahrnuty i letošní laureáti NC. Autorem Kroniky NC je vysokoškolský profesor Lubomír Sodomka. Významnými pomocníky při práci na knize se mu staly jeho dcery a editor celého projektu PhDr. Jan Brokl, který je i autorem medailonků nositelů NC za literaturu. Kronika NC, na které autoři a redaktoři pracovali téměř dva roky, se jistě stane užitečným rádcem a pomocníkem studentů, novinářů a všech čtenářů, kteří se chtějí orientovat ve světě moderní vědy a literatury a mají zájem o pozoruhodné činy na poli mezinárodních vztahů.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Antikvarium s.r.o.
Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)