Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2287031 obálek a 576704 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Pavoukovci a další bezobratlí

Rok: 2003
ISBN: 9788024211145
ISBN: 9788024206721
NKP-CNB: cnb001287598
OCLC Number: (OCoLC)56869484
OKCZID: 110038525
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
STEINBACH, Gunter, Heiko BELLMANN a Josef REICHHOLF. Pavoukovci a další bezobratlí. Vyd. 1. V Praze: Knižní klub, 2003, 152 s. Zoologická encyklopedie.


Anotace

 

Zoologická encyklopedie je velkolepý průvodce živočišnou říší. Prostřednictvím často unikátních barevných fotografií a zasvěceného textu s množstvím detailů a nových poznatků seznámí čtenáře s podivuhodným, často skrytým světem bezobratlých živočichů (s výjimkou hmyzu, tomu je věnován samostatný díl encyklopedie). Při představě pavouků, štírů, slimáků či ploštěnek naskáče mnoha lidem husí kůže a otřesou se odporem. Předsudky jsou však zbytečné - překonáte-li je, odhalí se vám nevídaně bohatý svět. Nikde jinde v živočišné říši nelze najít tolik rozmanitostí ve vzhledu a způsobu života, jako mezi bezobratlými. Pavoukovci, měkkýši a korýši představení v této knize patří k druhově a tvarově bohatým skupinám členovců. Spolu s nimi poznáte další významné zástupce nižších bezobratlých, kteří systematicky k členovcům nenáležejí. Do těchto skupin patří tak nesmírné množství druhů, že uvedené druhy slouží jen jako příklady jejich nesmírné rozmanitosti. Mnohé bezobratlé v denním životě vídáme poměrně vzácně nebo nevidíme vůbec. Mnozí tito tvorové jsou miniaturní a naše oči je téměř nepostřehnou, velká masa organismů pak nežije v našem bezprostředním okolí, ale ve vodě mořem počínaje a nepatrnými nádržkami v kalíšcích mnohých rostlin konče, v půdě, v pletivech rostlin, v tělech jiných živočichů, a tak žijí zcela mimo naši pozornost.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Městská knihovna v Praze
Můj antikvariát
Československá bibliografická databáze
1. Podzemní antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.237.178...)