Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1939367 obálek a 482098 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Indiáni

Rok: 2013
ISBN: 9788024241357
NKP-CNB: cnb002470506
OCLC Number: (OCoLC)862712130
OKCZID: 112370308

Citace (dle ČSN ISO 690):
JEIER, Thomas. Indiáni: praobyvatelé Severní Ameriky. Vyd. 1. Praha: Knižní klub, 2013, 303 s. Universum. ISBN 978-80-242-4135-7.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.5 / 5 (4 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Prozíraví náčelníci, odvážní válečníci, hrdé ženy a tajemní šamani – to jsou v našich představách Indiáni. V napínavém vyprávění ožívají jejich dějiny a kultura, legendární vůdcové jako Šílený kůň, Geronimo a Pontiac znovu bojují proti „bílému muži“ a odkrývá se před námi celý jejich svět. Přehledná encyklopedie INDIÁNI sleduje dějiny původních obyvatel Ameriky v uplynulých pěti staletích z pohledu „bílého muže“. Kniha přibližuje minulost a současnost 29 nejznámějších skupin a vykresluje odlišnosti jejich života, odrážející především přírodní podmínky, a zároveň sleduje i soužití domorodých obyvatel s expandujícími bělochy. Popisuje také likvidaci jejich přirozených práv, zábory půdy a masakrování, jež vyvrcholily u Sand Creeku, Washity a Wounded Knee. A také dějiny pozvolného a neochotného „regulování“ indiánské existence v rezervacích. Kniha zachycuje nejen způsoby lovu a válčení, představy o řádu světa či rituály všedního i slavnostního dne, ale také dnešní osudy přežívajících Indiánů a jejich výhled do budoucna. Čtivý text doplňuje velké množství unikátních fotografií. Kniha je určena pro všechny zájemce o pozoruhodné a mnohdy tragické osudy domorodých obyvatel Ameriky. Přehledná encyklopedie INDIÁNI sleduje dějiny původních obyvatel Ameriky v uplynulých pěti staletích z pohledu „bílého muže“. Kniha přibližuje tradice a současnost 29 nejznámějších kmenů v 8 tematických oddílech. Autorovi se daří postihnout kmenové zvláštnosti odrážející především přírodní podmínky jejich životního prostoru, a zároveň sleduje i soužití domorodých obyvatel s expandujícími bělochy. V jednotlivých kmenových portrétech přibližuje autor nejen indiánský lov a válčení, představu o řádu světa či rituály všedního i slavnostního dne kmenů, ale i jejich výhled do budoucna.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců 399.00 Kč
Srovname.cz 319.00 Kč
Zboží.cz 319.00 Kč
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.172.234...)