Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2541481 obálek a 736476 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Euro : společná měna jako hrozba pro budoucnost EvropyAutor: Joseph E. Stiglitz
ISBN: 9788024258751
OKCZID: 127789903

Citace (dle ČSN ISO 690):
STIGLITZ, Joseph E.. Euro: společná měna jako hrozba pro budoucnost Evropy. Vydání první. Přeložil Jiří ZATLOUKAL. Praha: Knižní klub, 2017. 375 stran. Universum.

Hodnocení: 4.0 / 5 (6 hlasů)


Anotace

 

Joseph Stiglitz, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, zasvěceně popisuje genezi problémů, které euro přineslo.Ukazuje, jak jednotná měna zvýraznila rozdíly mezi "věřitelskou Evropou" v čele s Německem, a "Evropou dlužníků" v čele s Řeckem. Podle Stiglitze je neudržitelný současný stav, kdy se "hasí" jen ty nepalčivější problémy. Buď se eurozóna musí proměnit v plnohodnotnou měnovou unii, která bude mít společnou fiskální politiku (společný rozpočet, společné dluhopisy), nebo se musí rozpadnout na "dvě, tři kompatibilnější části", případně zavést "flexibilnější euro", což je částečně návrat k národním měnám. Pokud se nic nestane, můžou vysoká nezaměstnanost a další sociální problémy v řadě evropských zemí postupně vést k nepokojům, růstu napětí a nepředvídatelným řešením, jako jsme viděli v případě Brexitu. Nakldatelská anotace. Kráceno.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.215.79...)