Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2539043 obálek a 735009 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Válka s vlky : kdo má větší právo na krajinu - člověk, nebo šelmy?Autor: Aleš Dostál
ISBN: 9788024278650
NKP-CNB: cnb003369769
OKCZID: 128749749

Citace (dle ČSN ISO 690):
DOSTÁL, Aleš. Válka s vlky: kdo má větší právo na krajinu - člověk, nebo šelmy?. Vydání první. Praha: Euromedia Group, 2022. 195 stran.


Anotace

 

Série příběhů, jejichž společným jmenovatelem je problematika návratu vlků do české přírody.Soubor několika příběhů zasazených do východních Čech se zabývá otázkou, zda ponechat v krajině dosud kriticky ohrožený, avšak silně expandující druh šelmy bez jakékoli regulace. Je pravda na straně ochranářů a aktivistů, jejichž nadšení mnohdy hraničí s fanatismem, nebo zemědělců a myslivců, kteří se nezřídka jako starousedlíci musejí s následky těchto rozhodnutí potýkat? Jak říká aktér jedné povídky: Dřív jsme se chodili na vlky dívat přes plot do zoo, nyní jsme za plotem my a vlci si nás hlídají. Přímočaře a čtivě psané příběhy, které se mnohdy čtou jako detektivka, líčí přiostřující se spory mezi oběma stranami i bezmoc místních, v nichž často narůstá pocit, že nemají nikde zastání.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.221...)