Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3280130 obálek a 989985 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Šiktanc, Karel, Nešleha, Pavel a Univerzita Karlova
Rok: 2005
ISBN: 9788024609492
NKP-CNB: cnb001500671
OCLC Number: (OCoLC)85137666
OKCZID: 110101306
Vydání: Vyd. 1.
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Citace (dle ČSN ISO 690):
ŠIKTANC, Karel. Řeč vestoje. Vyd. 1. Praha: Karolinum, 2005. [30] s.
Hodnocení:
4.0 / 5
(1 hlasů)
V novém souboru pokračuje Karel Šiktanc ve své úporné snaze hledat a nacházet pomocí podmanivého jazyka a řeči hodnoty, které vzdorují času. Toto autorovo úsilí je bytostně spjato s odhodláním dokázat, že báseň je schopna stát se jedinečným tvůrčím činem a proto i zůstat naživu. Šest svrchovaných textů, soustředěných do tohoto cyklu, pouze potvrzuje hodnoty současné Šiktancovy poetiky: tkví ve svébytném tvaru básnické kompozice, v níž je na jedné straně dovedně skloubeno virtuózní slovo s dialogem. Na druhé straně pak Šiktanc pracuje s hovorovou mluvou obměňovanou knižním jazykem, v němž záměrně vyžívá archaismů či neologismů. Námětově pak čerpá ze zachycení obrazů eticky narušeného světa, do něhož se promítá sugestivní líčení české krajiny.
Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz