Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2446603 obálek a 684086 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bylo to na věčné časy, dokud to neskončilo

Rok: 2018
ISBN: 9788024636627
NKP-CNB: abd001-002212310
OKCZID: 127998791

Citace (dle ČSN ISO 690):
JURČAK, Aleksej. Bylo to na věčné časy, dokud to neskončilo: poslední sovětská generace. Překlad Přemysl HOUDA, překlad Veronika BRÁNIŠOVÁ. První české vydání. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2018. 386 stran. Politeia.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Publikace ruského politologa a historika, jenž působí na Kalifornské univerzitě v Berkley, je pozoruhodnou interdisciplinární analýzou politického chování obyvatel Sovětského svazu na konci 80. a v začátku 90. let 20. století.Jurčak se věnuje především lidem své generace, kterou označuje jako "poslední sovětskou generaci". Základem studie je myšlenka, kterou autor popírá zažité černobílé vidění obyvatel SSSR. Tradiční dichotomie typu "život v pravdě" versus "život ve lži", "moc" verus "obyčejní lidé" dle Jurčaka nedostačuje k tomu, abychom správně pochopili a také uchopili chování obyvatel Sovětského svazu ve zlomové éře konce 80. let 20. století. Byť byl sovětský systém považován za systém neměnný, byli obyvatelé přesto připraveni na jeho pád. Tento zdánlivý paradox Jurčak v knize velmi názorně vysvětluje, ostatně vtělil jej i do podtitulu své knihy: Bylo to na věčné časy, dokud to neskončilo. Autorova studie je nejen odborným dílem politologickým, přítomny jsou i vlivy dalších společenskovědních oborů - sociologie, kulturologie či antropologie.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (34.231.243...)