Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2514595 obálek a 722087 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Parléřovský mýtus : rod Parléřů - dílo a jeho ohlasAutor: Jiří Kuthan
ISBN: 9788024650210
NKP-CNB: cba001-1103261
OKCZID: 128732343


Anotace

 

Bohatě ilustrovaná monografie se věnuje architektonickému odkazu rodu Parléřů, z něhož pocházel i proslulý stavitel Petr Parléř, povolaný do Prahy, kde mu císař svěřil pokračování stavby zdejší katedrály.Petrův otec pocházel patrně z Kolína na Rýnem, odkud přešel do Švábského Gmündu, kde se podílel na stavbě kostela sv. Kříže. První část publikace sleduje činnost Parléřů při výstavbě sakrálních staveb v různých německých městech. Druhá část je vyhrazena působení Petra Parléře a dalších příslušníků rodu v Praze a v dalších lokalitách na území dnešního Česka. Třetí oddíl sleduje vyznění parléřovského stylu architektury a sochařství ve Svaté říši římské. Závěrečné kapitoly se věnují krásnému slohu v době kolem roku 1400 a tzv. parléřovskému mýtu.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (44.200.25...)