Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2634505 obálek a 790422 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sari gelin : antologie povídek z ÁzerbájdžánuAutor: Šebnem Asadová
ISBN: 9788024650968
NKP-CNB: cnb003408033
OKCZID: 128802922

Citace (dle ČSN ISO 690):
Sari gelin: antologie povídek z Ázerbájdžánu. Překlad Šebnem ASADOVÁ. První vydání. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2022. 356 stran.


Anotace

 

Povídkový průřez tvorbou známých i méně známých ázerbájdžánských spisovatelů.Výbor z moderní ázerbájdžánské povídkové tvorby vypovídá o životě kavkazské země pro českého čtenáře geograficky i kulturně vzdálené a stále poněkud exotické. Antologie reaguje na dosavadní absenci ázerbájdžánské literatury na našem knižním trhu a poprvé nabízí české překlady pořízené přímo z originálů. Celkový zážitek z četby má umocnit obsáhlá zasvěcená studie o ázerbájdžánské literatuře, která zároveň nabízí interpretační rámec jednotlivých povídek. Antologie jako celek tak chce inspirovat k dalším průzkumům bohatého a nám dosud téměř neznámého literárního světa.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)