Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.
Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3143412 obálek a 948809 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.
Autor: Marek Fapšo
Rok: 2024
ISBN: 9788024658445
NKP-CNB: cnb003613052
OKCZID: 129278285
Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz
Hodnocení:
4.0 / 5
(1 hlasů)
Publikace nabízí analýzu kontrafaktuálních dějin a jejich kulturních, metodologických a didaktických souvislostí.Autor představuje soudobé zahraniční debaty o kontrafaktuálních dějinách a jejich širším kontextu. Zkoumá samotnou povahu kontrafaktuálních dějin a představuje různé pohledy na to, jak může historická věda s těmito dějinami zacházet. Poslední část knihy přináší didaktickou analýzu tématu s ohledem na nejnovější debaty o povaze dějepisného vzdělávání (obsahuje rovněž konkrétní návrhy kontrafaktuálních výukových lekcí).
Zdroj anotace: Národní knihovna v Praze