Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2874738 obálek a 865765 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dívka, již jsi tu zanechalAutor: Moyesová, Jojo
Rok: 2015
ISBN: 9788024928654
NKP-CNB: cnb002721010
OKCZID: 122649071

Citace (dle ČSN ISO 690):
MOYES, Jojo. Dívka, již jsi tu zanechal. Překlad Lucie MIKOLAJKOVÁ. Vydání první. Praha: Ikar, 2015. 431 stran.

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Databázeknih.cz
1. Podzemní antikvariát
Antikvariát Avion
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Komentáře

Srovname.cz
Moyesová je mistryně ve vykreslování lidských vztahů. V Dívce, již jsi tu zanechal to je krásně vidět na tom, jak se proti Sophii za 1. sv. války i proti Liv otočí přátelé i příbuzní, když se odváží vyslovit vlastní názor a stát si za ním. Opět krásná knížka, Jojo Moyesová asi nikdy nezklame.
27.11.2015    Zdroj: Srovname.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)