Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2892039 obálek a 873440 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Černobílý světAutor: Kathryn Stockett, Jana Kordíková
Rok: 2019
ISBN: 9788024939636
NKP-CNB: cnb003103235
OKCZID: 128237365

Citace (dle ČSN ISO 690):
STOCKETT, Kathryn. Černobílý svět. Překlad Jana KORDÍKOVÁ. Vydání čtvrté. Praha: Ikar, 2019. 405 stran.

Hodnocení: 4.7 / 5 (3187 hlasů)


Další vydání
Anotace

 

Román vypovídá o rasové segregaci v Jacksonu, metropoli státu Mississippi, na počátku šedesátých let dvacátého století. V roce 1962 se třiadvacetiletá Eugenia Phelanová, dcera majitele bavlníkových plantáží, vrací po promoci na univerzitě do rodného Jacksonu k rodičům. Nekonvenční dívka sní o kariéře spisovatelky. Rozhodne se proto sbírat materiál ke knize, ve které by prostřednictvím rozhovorů zachytila zážitky, myšlenky a pocity černošských hospodyň v jižanských rodinách bílých zaměstnavatelů. Zpočátku získá ke spolupráci jen stárnoucí Aibileen, vyrovnávající se se smrtí dospělého syna, a její mladší přítelkyni, impulzivní Minny, matku pěti dětí a manželku agresivního alkoholika. Později se jí podaří oslovit i další služebné, které se pod vlivem sílícího hnutí za občanská práva černošského obyvatelstva pod vedením Martina Luthera Kinga zbavují strachu a nabývají sebevědomí. Prvotina americké autorky vypráví příběh o rasové diskriminaci na americkém Jihu ze subjektivního hlediska tří protagonistek.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz
eReading.cz
Antikvariát Avion
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)