Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2259984 obálek a 569382 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vypravěčka

Autor: Jodi Picoult, Ivana Nuhlíčková
ISBN: 9788024939841
NKP-CNB: cnb003117089
OKCZID: 128262479

Citace (dle ČSN ISO 690):
PICOULT, Jodi. Vypravěčka. Překlad Ivana NUHLÍČKOVÁ. Vydání druhé. Praha: Ikar, 2019. 510 stran.


Anotace

 

Psychologický román, který pojednává o soukolí viny a trestu a o právu člověka na odpuštění. Příběh mladé Sage, pocházející ze židovské rodiny, začíná ve chvíli, kdy se na terapii seznámí s Josefem Weberem, devadesátiletým, na pohled sympatickým pánem. Při jednom z rozhovorů ji Josef požádá, aby mu pomohla odejít ze života, neboť jej tíží svědomí. Aby ji přesvědčil o správnosti tohoto rozhodnutí, začíná líčit svou děsivou historii, kdy velel ženskému táboru v Osvětimi. Sage je konfrontována s krutou realitou a po dlouhém zvažování se rozhodne kontaktovat odbor pro lidská práva a zvláštní vyšetřování ministerstva spravedlnosti. Postupem času se Josefovo vyprávění začíná prolínat s příběhem Saginy babičky, která pobyt právě v osvětimském táboře přežila a mohla by tak Josefa identifikovat. A tak se Sage vydává na nelehkou cestu, kdy se musí rozhodnout, zda je schopná zprostředkovaného odpuštění, zda na ně má vlastně právo a hlavně, zda si je takový člověk vůbec zaslouží.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUPřidat čtenářskou recenzi

Od: (18.215.185...)