Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2702167 obálek a 826726 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Ztracená dívka z BerlínaAutor: Ella Carey, Jaroslava Hromadová
Rok: 2022
ISBN: 9788024949505
NKP-CNB: cnb003446670
OKCZID: 128941833

Citace (dle ČSN ISO 690):
CAREY, Ella. Ztracená dívka z Berlína. Překlad Jaroslava HROMADOVÁ. Vydání první. Praha: Ikar, 2022. 294 stran.


Anotace

 

Román je příběhem bezbranné desetileté dívky, nalezené těsně po skončení druhé světové války v ruské zóně zničeného Berlína, odkud ji zachrání dva Američané.1946, Berlín. Válečná zpravodajka Kate Manciniová je v Německu a přináší reportáže o následcích ničivé války. V Rusy ovládaném sektoru Berlína však Kate jednoho ledového zimního dne poruší všechna pravidla a zachrání Miu Steinovou, osiřelou holčičku, které najde nový domov a slíbí jí, že zůstanou v kontaktu. Po návratu do Ameriky Kate poznává krutou realitu nových pořádků. Rick dělá, co může, aby ji podpořil, a jejich přátelství se prohlubuje v něco víc. Pak je ale dostihne tragédie: Rick je falešně označen za stoupence komunismu. Je zatčen, zařazen na seznam nežádoucích osob a hrozí mu vězení. Kate se musí vrátit do Německa a vyhledat Miu. S Rickem kdysi osiřelou dívku zachránili - teď může zachránit ona je.

Zdroj anotace: NKPPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)