Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3150940 obálek a 950590 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Klobucký rok: starobylé zvyky a obyčeje celého roku ve Valašských Klobúcích

Autor: Sušilová, Libuše
Rok: 2010
ISBN: 9788025485279
NKP-CNB: cnb002133339
OCLC Number: (OCoLC)703549156
OCLC Number: (ocolc)703549156
OKCZID: 110767391
Vydání: Vyd. v knižní a souhrnné podobě 1.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
SUŠILOVÁ, Libuše. Klobucký rok: starobylé zvyky a obyčeje celého roku ve Valašských Klobúcích. Vyd. v knižní a souhrnné podobě 1. Valašské Klobouky: Muzejní společnost ve Valašských Kloboukách ve spolupráci s Městským muzeem, 2010. 63 s. Laterňa, sv. 1.

Hodnocení: 5.0 / 5 (2 hlasů)

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Dílo napsala Libuše Sušilová na základě vyprávění své matky Marie Pohořelé a poprvé bylo vydáno v 60. letech ve dvou pokračováních Vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka. Spisovatelka v něm důsledně uplatňuje klobucký dialekt, jak byl za života její maminky používán, ale také se nebojí svérázného humoru a šťavnatého jazyka plného přirovnání. Libuše Sušilová byla báječnou vypravěčkou a v knize poutavě popisuje celý rok počínaje svatou Kateřinou. Hlavní dění přitom doplňuje také o množství historek a situací, které jsou vtipným a barvitým obohacením. (Petr Odehnal z Městského muzea ve Valašských Kloboukách)


Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení