Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2171383 obálek a 536674 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bohyně malých vítězství

Autor: Grannecová, Yannick
Rok: 2015
ISBN: 9788025712429
NKP-CNB: cnb002649766
OCLC Number: (OCoLC)944217047
OKCZID: 116029681

Citace (dle ČSN ISO 690):
GRANNEC, Yannick. Bohyně malých vítězství. Vyd. 1. Praha: Argo, 2015. 408 s.
Zdroj:

Hodnocení: 4.5 / 5 (11 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Mladá archivářka Anna má za úkol získat pro princetonskou universitu zápisky Kurta Gödela, rakouského matematika, který zde pracoval a žil od války do své smrti a byl kromě jiného blízkým přítelem Alberta Einsteina. Zápisky však dosud vlastní vdova po Gödelovi Adela, nyní stará a nevrlá obyvatelka domu seniorů, která je odmítá vydat. Annu však akceptuje a začne bez sentimentu, zato s velkým nadhledem a břitkou ironií vzpomínat na život zasvěcený péči o tohoto výjimečného, ale také výjimečně podivínského, fyzicky i psychicky křehkého a často nesnesitelného muže. V roce 1930, kdy se ve Vídni seznámili, byla Adele barová tanečnice, která musela stát oběma nohama na pevné zemi - a takovou zůstala po celý život, kdy svého muže doprovázela všemi zvraty dvacátého století - od nástupu nacismu a anšlusu Rakouska přes odchod do Ameriky po peripetie období mccarthismu a do sedmdesátých let - a pomohla jeho zranitelné duši (i tělu) je přežít. To byla její malá vítězství... a pozdní přátelství navázané s Annou až v samém závěru Adelina života je vítězstvím pro obě ženy. Pohled na génia z pohledu toho, kdo musel géniovi zajišťovat týl a zázemí a vydržet to s ním, z pohledu praktické, racionální, organizačně schopné a přes všechno milující osoby.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
1. Podzemní antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (34.239.149...)