Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631722 obálek a 789007 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Základní texty východních náboženství. 4, Čínský, japonský a korejský taoismusAutor: Jan Beran, Vlastimil Dobečka, Kateřina Gajdošová, Vladimír Glomb, Oldřich Král, Miriam Löwensteinová, David Machek, Lucie Olivová, Jakub Otčenášek, Dita Sálová, Markéta Tichá, David Uher, Václav Valtr, Dušan Vávra, Lukáš Zádrapa
ISBN: 9788025727607
NKP-CNB: cnb003240721
OKCZID: 128392512

Citace (dle ČSN ISO 690):
Základní texty východních náboženství. Překlad Jan BERAN, překlad Vlastimil DOBEČKA, překlad Kateřina GAJDOŠOVÁ, překlad Vladimír GLOMB, překlad Oldřich KRÁL, překlad Miriam LÖWENSTEINOVÁ, překlad David MACHEK, překlad Lucie OLIVOVÁ, překlad Jakub OTČENÁŠEK, překlad Dita SÁLOVÁ, překlad Markéta TICHÁ, překlad David UHER, překlad Václav VALTR, překlad Dušan VÁVRA, překlad Lukáš ZÁDRAPA. Vydání první. Praha: Argo, 2020. 453 stran.


Anotace

 

Čtvrtý svazek obsahuje vedle základní taoistické triády (Laozi, Zhuangzi, Liezi) i jejich filozofické a náboženské rozpracování v komentářích (Han Fei, Wang Bi, Guo Xiang, Xiang’er a další), kosmologické kapitoly z knihy Guanzi, ukázky lékařských a alchymistických textů, příběhy o nesmrtelných a odraz taoismu v literatuře Číny, Koreje a Japonska.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)