Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2475349 obálek a 698011 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Álf ze Zlatého kamene : pověsti a pohádky z Faerských ostrovůAutor: Lucie Korecká, David Šimeček, Pavel Vondřička
ISBN: 9788025734575
NKP-CNB: cnb003365563
OKCZID: 128683912

Citace (dle ČSN ISO 690):
Álf ze Zlatého kamene: pověsti a pohádky z Faerských ostrovů. Vydání první. Praha: Argo, 2021. 251 stran.

Hodnocení: 4.2 / 5 (9 hlasů)


Anotace

 

Kniha příběhů z lidové ústní tradice Faerských ostrovů.Faerské ostrovy jsou historicky a politicky spřízněny s Dánskem, ale zachovaly si vlastní jazyk a osobitou kulturu. Až do 19. století tam nevznikala v podstatě žádná psaná literatura, ale rozvíjela se bohatá ústní slovesnost. Příběhy zaznamenávají dějiny rodů a míst a vyprávějí hrdinské i vtipné příhody ze života významných postav lokální historie. Podstatnou roli v nich hraje drsná severská příroda a moře i bytosti, které v představách Faeřanů krajinu obývaly: skřítci, álfové, trollové, obryně a mořské nestvůry. S lehkostí spojují všední příhody s tajemnými a nadpřirozenými prvky. Kniha nabízí pestrý výběr textů od drobných anekdot až po vyprávění připomínající staroseverské ságy.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (54.91.62...)