Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2413936 obálek a 660546 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Checkpoint Charlie : strhující dějiny místa, kde i za časů studené války byla půda hodně žhavá

Autor: Iain MacGregor, Daniela Orlando
ISBN: 9788025734629
OKCZID: 128522426

Citace (dle ČSN ISO 690):
MACGREGOR, Iain. Checkpoint Charlie: strhující dějiny místa, kde i za časů studené války byla půda hodně žhavá. Překlad Daniela ORLANDO. První vydání. Praha: Argo, 2021. 407 stran.

Hodnocení: 4.5 / 5 (9 hlasů)


Anotace

 

Nový pohled na dějiny berlínské zdi, především slavného hraničního přechodu Charlie, jenž se stal symbolem studené války, střetu o moc mezi Západem a Východem. V důkladně zdokumentovaném příběhu vystupují významné postavy světové politiky. Přináší i svědectví získaná z rozhovorů s lidmi, kteří slavnou zeď stavěli a bourali, s příbuznými a přáteli, jejichž blízcí zahynuli při pokusu o průnik do západní zóny, i s příslušníky policie i vojáky.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.124...)