Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2437931 obálek a 679393 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hlasy ryb

Autor: Ewald Murrer
ISBN: 9788025735527
NKP-CNB: cnb003342843
OKCZID: 128620215

Hodnocení: 4.7 / 5 (3 hlasů)


Anotace

 

Soubor básnických textů Ewalda Murrera je vedle ponoření do hluboké obraznosti propojen i osobitou symbolikou, v níž se objevují jak s komickou nadsázkou komentované motivy záhad, tak i intenzivní melancholické úvahy o životě a smrti."Hlasy ryb" pokračují v linii murrerovské poetiky, která je vytyčena prolínáním až bizarně působících obrazů skrytých tůní, tajných dveří, podivuhodných letů půlnočních ptáků, do nichž se vkrádají další motivy často jakoby vypůjčené z dávných zkazek a pověstí. Nekonečný proud básníkovy fantazie je ovšem ovlivněn i bytostným přesvědčením, že nelze překonat realitu života, že tady vedle slova autora existuje i slovo Boží, "jež do své existence zahrnuje nás jako nepatrnou část". I pro tyto bilancující a nostalgické tóny lze Murrerovu sbírku chápat tentokrát i jako dialog člověka, který se pohybuje na rozhraní dvou světů a bojuje s předtuchou, vlastním strachem či obavami ze stáří i ze smrti, což stvrzuje i tímto výmluvným gestem: "Ocitl jsem se v temnotě a toužím po záři".

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.215.177...)