Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2389309 obálek a 595626 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Nahá pravda, aneb, Co nám neřekli o našich penězích a budoucnosti

Autor: Pikora, Vladimír a Šichtařová, Markéta
Rok: 2012
ISBN: 9788026028116
NKP-CNB: cnb002391810
OCLC Number: (OCoLC)820693864
OKCZID: 111540145

Citace (dle ČSN ISO 690):
PIKORA, Vladimír a Markéta ŠICHTAŘOVÁ. Nahá pravda, aneb, Co nám neřekli o našich penězích a budoucnosti. 1. vyd. Praha: NF Distribuce, 2012, 256 s. ISBN 978-80-260-2811-6.

Hodnocení: 4.0 / 5 (25 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Autoři loňského bestselleru Všechno je jinak, známí ekonomové Šichtařová a Pikora, ve své nové knize rozcupovávají mýty, které se na nás valí z médií. Nečekejte však žádný suchý, odborný ekonomický text pro vědátory. Kniha je psána s takovým nadhledem, že ji zhltnete jedním dechem a možná se u toho ještě zasmějete. Kniha je určena pro každého, kdo se zajímá o současné dění. Po jejím přečtení těžko zůstanete stejným člověkem, který poslouchá a čte zprávy jako dřív. Najednou prohlédnete, jakým nánosem lží a polopravd jsme obklopeni. Autoři kacířsky tvrdí, že jsme se stali obětí fikce: Zadlužení světa a neustálá honba za růstem jsou časovanou bombou, která hrozí již brzy vybuchnout. Podrobují zdrcující kritice naše politiky, kteří z nás sami záměrně dělají poslušné ovce. Narazil snad kapitalismus na své mantinely? Hrozí snad vlna revolucí? Je vůbec cesty ze stávající krize? Nejsou naše dluhy jen pyramidovou hrou? A hlavně: Co může každý z nás dělat, aby v tomto bouřlivém světě co nejlépe ochránil své peníze, nenechal se napálit a obrat o úspory? Na všechny tyto otázky v knize naleznete odpověď.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
Antikvarium s.r.o.
Můj antikvariát


Komentáře

Srovname.cz
Je dobře, že měl někdo odvahu tohle napsat. V poslední době se zase všichni tváří, že se nic neděje.
25.11.2015    Zdroj: Srovname.cz

Logické pokračování prvního dílu s názvem Všechno je jinak. Je to stejně dobré, ne-li lepší. Opět vtipné a přitom závažné informace ze světa peněz. Je zajímavé sledovat, jak se po roce vyplňují mnohé předpovědi z předchozího dílu. Z nových témat bych zmínil třeba neveselé pravdy o obnovitelných zdrojích energie.
09.06.2013    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.117...)