Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2383902 obálek a 592234 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Stručný příběh fotografie : kapesní průvodce klíčovými žánry, díly, náměty a technikami

Autor: Ian Haydn Smith, Jan Podzimek, Dina Podzimková
ISBN: 9788027112579
OKCZID: 128532514

Citace (dle ČSN ISO 690):
SMITH, Ian Haydn. Stručný příběh fotografie: kapesní průvodce klíčovými žánry, díly, náměty a technikami. Překlad Jan PODZIMEK, překlad Dina PODZIMKOVÁ. První vydání. Praha: Grada, 2021. 224 stran.


Anotace

 

Tato kniha představuje krátké dějiny fotografie a vyzdvihuje nejvýznamnější žánry a styly v jejím rozvoji. Sleduje technologický pokrok, na jehož pozadí se camera obscura z raných dob transformovala v moderní zrcadlovku. A upozorňuje také na 50 klíčových děl, od piktoralismu a fotožurnalistiky po abstrakci a přímou fotografii, která nesmazatelně ovlivnila cesty, jimiž se fotografie ubírala. Tato historie není vyčerpávající, ale poukazuje na to, jaký význam fotografie získala v chápání světa kolem nás.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUPřidat komentář a hodnocení

Od: (35.171.146...)