Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2523026 obálek a 726137 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kočka v uměníAutor: Angus Hyland, Caroline Roberts, Jan Podzimek, Dina Podzimková
ISBN: 9788027133154
NKP-CNB: cnb003374917
OKCZID: 128722265

Citace (dle ČSN ISO 690):
HYLAND, Angus. Kočka v umění. Překlad Jan PODZIMEK, překlad Dina PODZIMKOVÁ. První vydání. Praha: Grada, 2021. 158 stran.


Anotace

 

Kočka může být považována za jedno z nejelegantnějších zvířat, za oblíbeného domácího mazlíčka, ale může se stát i námětem výtvarného díla: obrazová publikace nabízí výběr zajímavých obrazů a grafik s tématem kočky z různých uměleckých etap.Na jedné straně Leonardova studie dítěte, které si hraje s kočkou, na další Portrét dívky s kotětem od Luciena Freuda. Takto široký záběr výtvarných děl s kočičí tematikou vybrali autoři publikace, aby ukázali, že kočka vstoupila do výtvarného umění před mnoha staletími a stále v něm představuje zajímavý námět. Reprodukce obrazů a grafik jsou doplněny stručnými citáty, které ukazují, co si o kočkách mysleli Jules Verne, Ernest Hemingway, Charles Dickens a další.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (3.238.72...)