Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2920505 obálek a 884738 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tím se všechno mění : kapitalismus versus klimaAutor: Naomi Klein, Petr Ondráček
ISBN: 9788027511501
ISBN: 9788027518593
ISBN: 9788027518586
OKCZID: 129119951

Citace (dle ČSN ISO 690):
KLEIN, Naomi. Tím se všechno mění: kapitalismus versus klima. Překlad Petr ONDRÁČEK. První vydání. Brno: Host, 2023. 702 stran. Klimax.


Anotace

 

Primární příčinou klimatické krize není zvyšování emisí skleníkových plynů. Je to kapitalismus. Klimatická změna se stala jedním z hlavních témat současnosti, ne-li tím hlavním. Řešíme ji se stejnou vážností jako zdravotnictví, ekonomiku nebo politické kauzy. Ke zvyšování emisí skleníkových plynů a jejich dnes už velmi reálným následkům však nelze přistupovat jako ke všemu ostatnímu, jako k problému, který lze odstranit pomocí technologií nebo úprav legislativy - tedy jako k problému, jenž má systémové řešení. Kořenem klimatické krize je totiž sám systém současné civilizace. Bavíme-li se o klimatu, mluvíme o kapitalismu. Máme-li zachránit planetu, bude třeba radikálně proměnit celou globální ekonomiku. Kultovní kniha Tím se všechno mění rozsáhlými rešeršemi, výzkumem a reportážemi dokazuje, že není jiné cesty. Pro Naomi Kleinovou je to důvod k naději a optimismu - kromě záchrany klimatu se s proměnou kapitalismu naskýtá šance také na spravedlivější a spokojenější společnost.


Dostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
TeamLibrary.cz
eReading.cz
KNIHCENTRUM.cz
Palmknihy.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)