Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2848073 obálek a 855536 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Spatřil jsem svou tvářAutor: Petr Hruška
ISBN: 9788027513543
NKP-CNB: cnb003446229
OKCZID: 128888864

Citace (dle ČSN ISO 690):
HRUŠKA, Petr. Spatřil jsem svou tvář. První vydání. Brno: Host, 2022. 67 stran.

Hodnocení: 4.2 / 5 (6 hlasů)


Anotace

 

Překvapivá sbírka básníka, jehož verše lze dávno spolehlivě rozpoznat v mnohohlasu české poezie.8. září 1522 po vyčerpávající tříleté plavbě dorazila do Sevilly "poslední zbídačená loď velké Magalhăesovy flotily". Přesně po pěti stech letech, 8. září 2022, vychází nová kniha Petra Hrušky, částečně inspirována prvním obeplutím zeměkoule. Ve čtyřiceti básních a jedné rozsáhlejší skladbě je sklenut velkolepý i pošetilý, svíravě tragikomický obraz jakési fiktivní plavby. Autorova loď je stejně tak objevitelskou jako dobyvatelskou a připomíná proslulou středověkou loď bláznů, zbavenou směru i smyslu. Stává se univerzální metaforou lidského počínání v jeho bezostyšné krutosti, groteskním úsilím po objevení světa i snahy zachránit alespoň trosky své důstojnosti. Nacházíme loď, která "mířila kupředu už tak dlouho, / až všechno začalo něco připomínat". Strhující dílo, v němž se slova "kupředu" a "návrat" nepřestávají chvět o svůj význam.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)