Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631722 obálek a 789007 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Znamenitá mrtvolaAutor: Agustina Bazterrica, Lenka Malinová
ISBN: 9788027702459
OKCZID: 128854874

Citace (dle ČSN ISO 690):
BAZTERRICA, Agustina María. Znamenitá mrtvola. Překlad Lenka MALINOVÁ. Praha: Dobrovský s.r.o., 2022. 246 stran. Fobos.


Anotace

 

Mrazivá dystopie brazilské autorky představuje svět, kde by asi chtěl žít málokdo. Smrtelný virus znemožňuje konzumaci zvířat, a tak je jediným řešením uzákonění konzumace lidí. Jste tím, co jíte - doslova. Kam se ale poděla lidskost?Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata: všechna musí být utracena a jejich maso se nesmí jíst. Vlády čelí situaci drastickým způsobem: uzákoní chov, porážku a konzumaci lidí. Kanibalismus se stane součástí každodenní reality a společnost je rozdělena na dvě skupiny: na ty, kteří maso jedí, a ty, jejichž maso je konzumováno. Marcose, provozního ředitele v mrazírnách Krieg, opustila po smrti synka manželka a on žije jen prací, kterou nenávidí a dál ji dělá jen proto, aby mohl svému otci hradit pobyt v luxusním geriatrickém centru. V den, kdy dostane darem mladou ženu, "samici" určenou na chov pro maso, se jeho mysl vydá na nebezpečnou cestu, která ho temnými zákrutami dovede až do situace, jež je těžko představitelná i pro členy společnosti tak zvrácené, jako je ta, v níž je nucen žít.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRPřidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)