Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2541481 obálek a 736476 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Evžen OněginAutor: Aleksandr Sergejevič Puškin, Milan Dvořák
ISBN: 9788027704798
NKP-CNB: cnb003396335
OKCZID: 128794547

Citace (dle ČSN ISO 690):
PUŠKIN, Aleksandr Sergejevič. Evžen Oněgin. Překlad Milan DVOŘÁK. Praha: Dobrovský s.r.o., 2022. 230 stran. 1400.


Anotace

 

Román ve verších o znuděném mladíkovi z vyšší společnosti se řadí k základním dílům světové literatury.Evžen Oněgin, přesycený společenským životem v Petrohradě, odjíždí na venkov, kde zdědil po svém strýci statek. Společnost mu dělá jeho věrný přítel, básník Lenský, ale splín Oněgina neopouští ani zde. Díky Lenskému se seznámí s Taťánou a ta je Oněginem okouzlena natolik, že se mu ze své lásky zoufale vyzná v dopise. Oněgin jí však neodpoví a její city odmítá... Poté, co v souboji svého přítele Lenského zabije, vydá se na bezcílnou cestu po světě, ale nenalézá ve svém životě smysl. Když si nakonec uvědomí svou chybu a vrátí se do Petrohradu, už je pro něho a Taťánu pozdě... Puškinovo vrcholné dílo je příběhem plným emocí a zvratů. Jeho hrdina bývá označován za tzv. "zbytečného člověka" a Puškin v tomto románu, napsaném originální formou (tzv. puškinovským veršem), mistrovsky zobrazuje zmarnění lidského života.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazePřidat komentář a hodnocení

Od: (3.215.79...)