Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2748194 obálek a 845485 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Slova a zázraky : román o osudech jednoho knihkupectvíAutor: Ann-Sophie Kaiser, Nora Nimrichtrová
ISBN: 9788027711833
NKP-CNB: cnb003507579
OKCZID: 128976206

Citace (dle ČSN ISO 690):
KAISER, Ann-Sophie. Slova a zázraky: román o osudech jednoho knihkupectví. Překlad Nora NIMRICHTROVÁ. Praha: Dobrovský s.r.o., 2023. 300 stran. Kontrast.

Hodnocení: 5.0 / 5 (2 hlasů)


Anotace

 

Román o rodině Klingerových s prastarou knihkupeckou tradicí. Na pozadí právě rozděleného Berlína a bojů mezi okupačními mocnostmi se odehrávají všední lidské příběhy.Berlín i celé Německo povstává z ruin. Ze spálenišť se ještě kouří, ale lidé se pokouší začít znovu. Mladá žena Ruth se snaží vzkřísit Knihkupectví Klinger k novému životu. Založil ho její otec, ve válce vyhořelo a ona tvrdě pracuje na jeho obnově. Zbyli sami se synem Petříkem, stále optimistickou švagrovou Rózou a matkou Alžbětou, která ve válce ztratila manžela i syna. Dívka Lore, která stanula před jejich dveřmi, skrývá bolestné tajemství. Krásná Róza se zamiluje do bratra svého zmizelého manžela. Ruth, Róza a Lore společnými silami budují knihkupectví. Když se všem začne dařit, ve dveřích stane zbídačelý manžel Ruth, který se nečekaně vrátí ze zajateckého tábora. V Berlíně ale nastává nevídaný rozkvět. A Lore dostane revoluční nápad, jak dát knihkupectví nový směr.

Zdroj anotace: NKPDostupné zdroje

eReading.cz
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)