Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3298568 obálek a 1000051 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Růže a lev

Autor: František Niedl
Rok: 2021
ISBN: 9788027900947
NKP-CNB: cnb003346059
OKCZID: 128643452

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
NIEDL, František. Růže a lev. Vydání druhé. Brno: MOBA, 2021. 286 stran.

Hodnocení: 4.5 / 5 (1040 hlasů)


Anotace

Historický příběh z období vlády Jana Lucemburského, volně navazující na román "Rytíři z Vřesova", propojuje v dramatickém ději dvě tvrze, dva zemanské rody, spojenectví stvrzené sňatky z rozumu a vykoupené odloučením.Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Mezitím roste moc jak Jindřicha z Lipé, tak Petra z Rožmberka. Skutečnými hrdiny románu však jsou, tak jako v předchozí knize Rytíři z Vřesova, příslušníci dvou zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram.

Zdroj anotace: Národní knihovna ČR



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení