Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2612287 obálek a 777840 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

O pojmu vědosloví: Druhý úvod do vědosloví ; Pokus o nové podání vědoslovíAutor: Fichte, Johann Gottlieb a Filozofický ústav (Akademie věd ČR)
Rok: 2008
ISBN: 9788070072806
NKP-CNB: cnb001810521
OCLC Number: (OCoLC)244815483
OKCZID: 110266457
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
FICHTE, Johann Gottlieb. O pojmu vědosloví: Druhý úvod do vědosloví ; Pokus o nové podání vědosloví. Vyd. 1. Praha: Filosofia, 2008. 132 s. Základní filosofické texty, sv. 9.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Překlad tří kratších a relativně přístupných textů J. G. Fichta, které proto mohou sloužit jako úvodní texty do Fichtovy filosofie obecně a zvláště pak k četbě základního Fichtova textu Základ všeho vědosloví. Spis O pojmu vědosloví je programovým a metodickým spiskem, ve kterém Fichte buduje své obecné pojetí systému filosofie jako systému vědosloví, které následně konkrétně realizoval ve svém základním spisu Základ všeho vědosloví. Druhý úvod do Vědosloví Fichte vydal následně po vydání Základu a snaží se v něm jasně a přehledně vyložit základní myšlenky tohoto spisu a vymezuje se zde vůči možným chybným interpretacím. Pokus o nové podání vědosloví je historicky druhým Fichtovým pokusem předvést jeho systém vědosloví a dnes je důležitý především zde předvedenou teorií seběvědomí.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)