Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2700977 obálek a 826046 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Islám a západ: historická paměť a současná krizeAutor: Kropáček, Luboš
Rok: 2002
ISBN: 9788070215401
NKP-CNB: cnb001189549
OCLC Number: (OCoLC)51682477
OKCZID: 110273691
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
KROPÁČEK, Luboš. Islám a západ: historická paměť a současná krize. Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 2002. 197 s. Moderní dějiny, sv. 3.

Hodnocení: 3.2 / 5 (4 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna (dostupné po přihlášení )
Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )Anotace

 

Současnou krizí není střet s nábožensko-civilizačním protivníkem, ale s patologickým jevem nezvládnutých důsledků evropské kolonizace a následné dekolonizace. Autor se domnívá, že konfrontaci se lze vyhnout tak, že nepřijmeme sebedefinici útočníků jako politických odpůrců a vyzývatelů. Je třeba reagovat tak, jak reaguje právní stát a dále vést partnerský dialog s muslimy na úrovni politických stran, států, církví. Značná pozornost je věnována bouřlivým diskusím, které probíhají v muslimských státech a komunitách na adresu kritiky Západu směrem k muslimské společnosti v otázkách svobody, demokracie a úcty k lidským právům, sekularizaci, fundamentalismu, násilí. Z těchto důvodů polovina práce zahrnuje historii a rozbor nebezpečných křižovatek islámského a západního světa. Interpretuje názory předních odborníků, zejména ty které směřují k partnerství civilizací.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Zboží.cz
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)